تبلیغات
خط پایان - رو که نیست سنگ پا ...
تاریخ : جمعه 10 تیر 1390 | 11:54 ب.ظ | نویسنده : سید محمد جواد اشرف زاده
كفاشیان: شاید در انتخابات فدراسیون شركت نكنم

علی کفاشیان در گفتگویی درباره شرایط و مسائل روز فوتبال ایران صحبت‌های زیر را مطرح کرد.

از تیم‌های ملی رده‌های سنی چه خبر؟ 
نوجوانان به تازگی اردو تشکیل داده‌اند و اردوی جوانان نیز به زودی آغاز می‌شود. کارها به خوبی پیش می‌رود و مشکل خاصی نیست.

*پرهیزگار و معینی پس از حذف امید از سمت‌‌های خود اخراج شدند، اما در بخش‌های دیگر همچنان مشغول کار هستند. 
آنها از سمت‌هایشان اخراج شده‌اند، اما از فوتبال اخراج نشده‌اند. معینی همچنان در کمیته جوانان حضور دارد، ولی پرهیزگار از سمت سرپرستی تیم نوجوانان برکنار شده است. وی کارمند رسمی فدراسیون است و کارهای کمپ را انجام می‌دهد. پرهیزگار بین مقصران بود و از سرپرستی او را کنار گذاشتیم، اما دیگر نمی‌توان کارمند فدراسیون فوتبال و آکادمی را اخراج کرد. وی مقصر شناخته شد و دیگر در سمت سرپرستی حضور نخواهد داشت.

* 3 نفر در موضوع حذف تیم امید از سمت‌های خود برکنار شدند. به نظر شما افکار عمومی این موضوع را به راحتی می‌پذیرد که در مورد حذف تیم امید تنها 3 سرپرست مقصر بوده‌اند؟ 
در این مورد سعی می‌کنیم در آینده کار و برنامه‌هایی که داریم را اصلاح کنیم تا به نحو احسن کارهایمان انجام شود و بهتر پیش برود. امیدوارم چنین مواردی در فدراسیون فوتبال نهادینه شود تا از این پس افرادی که مسئولیت دارند به وظایف خود بهتر آشنا شوند.

معینی به عنوان سرپرست کمیته جوانان در این سمت همچنان فعالیت می‌کند؟ 
بله. او کارش را انجام می‌دهد.

*پس این چه برکناری است که وی در یک سمت دیگر مشغول به کار شده است؟ 
به هر حال برای کمیته تیم‌های ملی فرد دیگری را انتخاب می‌کنیم.

*حاجیلو در مصاحبه‌ای گفته بود از کفاشیان نمی‌گذرم. 
آقای حاجیلو سعی خود را کرده و زحمتش را کشیده، اما در هر صورت بخش عمده‌ای از این اشتباه به سرپرست تیم مربوط می‌شود. وی باید اطلاعات و سوابق را از سرپرست قبلی دریافت می‌کرد و آنها را به کادر فنی فعلی انتقال می‌داد. در هر صورت ما این انتقاد را از وی می‌کنیم، اما منکر زحماتش نمی‌شویم. او زحمت کشیده، اما در نهایت این اتفاق افتاد.

ورزش بدون وزیر ایران موجب بی‌برنامگی و بی‌پولی فدراسیون‌ها شده است... 
ما هم مشکلات مالی زیادی را قطعاً داریم که موجب آزار و اذیت زیادمان شده است. امیدواریم با سرپرستی که برای وزارت ورزش تعیین شده، این مشکلات زودتر به پایان برسد. مهم نیست که سرپرست جدید ورزشی است یا خیر، مهم این است که این سرپرست آشنا به وظایف و مشکلات ورزش بوده و البته با دولت هم هماهنگ باشد تا با ایجاد یک برنامه‌ریزی اساسی، این مشکلات از ورزش مملکت هر چه سریع‌تر رخت بربندد.

برای قراردادهایی که در فصل نقل و انتقالات منعقد می‌شود، رقم‌های میلیاردی هم بعضاً به گوش می‌رسد. برای مقابله با این تخلف و دور زدن قانون سقف قرارداد، فدراسیون فوتبال چه راهکارهایی دارد؟ 
قطعاً سازمان لیگ این مورد را بررسی خواهد کرد و معتقدم باید با این تخلفات برخورد لازم را انجام دهد. باید با بازیکنانی که خارج از سقف قرارداد تعیین‌شده، قرارداد می‌ببندند برخورد لازم انجام شود، چرا که اگر سازمان لیگ این کار را نکند به سایر باشگاه‌هایی که سقف قرارداد را رعایت کردند، جفا می‌شود.

علیرضا منصوریان در کادرفنی تیم امید باقی می‌ماند؟ 
در این مورد کادر فنی (کی‌روش) تصمیم گیری خواهد کرد.

در این مورد چیزی قطعی نشده است؟ 
خیر، چون در این مورد هنوز بحثی به وجود نیامده است. باید در مورد نحوه کار با کادرفنی این تیم جلسه‌ای برگزار کنیم تا ببینیم ادامه کار به چه شکلی خواهد شد.

از راه‌‌آهن و نفت تهران خبر خاصی دارید؟ گویا این دو تیم هم گام در راه استیل‌‌آذین برای خصوصی شدن برداشته‌اند. چه تضمینی وجود دارد آنها هم در نهایت شکست نخورند؟ 
تا زمانی که محل درآمد باشگاه‌ها قانونمند و مشخص نشود، نمی‌توان از یک باشگاه انتظار داشت در بخش خصوصی وارد شده و درآمدزایی داشته باشد. چنین باشگاه‌هایی تا جایی که بتوانند هزینه می‌کنند و اگر هم نتوانند این کار را انجام دهند، قید تیمداری را می‌زنند و این ضعفی است که نسبت به قوانین درآمدزایی باشگاه‌های ما وجود دارد.

یک شایعه اینکه رئیس فدراسیون فوتبال قرار است استعفا دهد. 
خیر؛ این سؤال چندین بار مطرح شده است و باز هم می‌گویم که چنین قصدی را ندارم.

سئوال آخر. برای انتخابات فدراسیون فوتبال دوباره نامزد می‌شوید؟ 
نمی‌دانم، مشخص نیست. ببینیم تا یک‌ساعت آینده زنده هستیم یا خیر


عریضه ی شخصی: نوشته اند که به آدم های پررو صفت سنگ پای قزوین می دهند بعد دیدم این آقای خوش خنده چقدر سنگ پاست

یعنی فکر کنید ایشان هم مثل رئیس جمهورمان 4سال دیگر باشد بعد...

وا اسفا بر این مملکت و بر این فدراسیون 
طبقه بندی: نیش و کنایه، سیاسی، دستنوشته،
برچسب ها: کفاشیان، پر رو،
دنبالک ها: متن اصلی مصاحبه کفاشیان،