تبلیغات
خط پایان - خود را دوست داشته باشید در جملات بزرگان
تاریخ : دوشنبه 13 تیر 1390 | 02:25 ق.ظ | نویسنده : سید محمد جواد اشرف زاده

اهدافتان را دنبال کنید  و پشتکار داشته باشید خداوند یاریتان خواهد کرد

دوستان عزیز مچموعه ای از سخنان بزرگان چه ایرانی و چه غیر ایرانی درباره ی پیشرفت و باور خود را در سه مجموعه به شما عزیزان عرضه می کنم مجموعه ی اول امروز یعنی 4/13،مجموعه دوم 4/16 و مجموعه سوم در تاریخ 4/20 به شما بهترینانم عرضه می گردد


كسانی كه مى‏خواهند همه از آنها راضى باشند، عملاً در تلاشند كه خود نباشند! همه، مجموعه‏اى از آدمها هستند با نگرشها و ذهنیت‏ها و ارزشها و عقاید و سلیقه‏هاى متفاوت، كسى كه میخواهد همه از او راضى باشند، مجبور است در آن واحد، ارزشها، باورها وسلیقه‏هاى مختلفى را بپذیرد و چه وحشتناك!.
اعتماد به نفس در ده‏روز/76.

ادامه ی مطالب را از دست ندهید

اهدافتان را دنبال کنید  و پشتکار داشته باشید  خداوند یاریتان خواهد کرد

دوستان عزیز مچموعه ای از سخنان بزرگان چه ایرانی و چه غیر ایرانی درباره ی پیشرفت و باور خود را در سه مجموعه به شما عزیزان عرضه می کنم مجموعه ی اول امروز یعنی 4/13،مجموعه دوم 4/16 و مجموعه سوم در تاریخ 4/20 به شما بهترینانم عرضه می گردد

 

كسانی كه مى‏خواهند همه از آنها راضى باشند، عملاً در تلاشند كه خود نباشند! همه، مجموعه‏اى از آدمها هستند با نگرشها و ذهنیت‏ها و ارزشها و عقاید و سلیقه‏هاى متفاوت، كسى كه میخواهد همه از او راضى باشند، مجبور است در آن واحد، ارزشها، باورها وسلیقه‏هاى مختلفى را بپذیرد و چه وحشتناك!.
اعتماد به نفس در ده‏روز/76.

مالتس: در میان تمامى دامها و نشیب و فرازهایى كه در زندگى هست، نداشتن احترام به خود از همه مرگبارتر و تسلط بر آن، ازهمه دشوارتر است.
سایكوسایبرنتیكس
۲۰۰۰/۳۰۲

دوست داشتن خویش براى زندگى در حكم یك ضرورت است!
اریك فروم
زندگى كنیم یا فقط زنده باشیم/16

تا خود را دوست نداشته باشید و از خود خوشنود نباشید، كسى‏ را نخواهید یافت كه شما را دوست بدارد و شادمانى برایتان به‏ ارمغان آورد. اما اگر خود را از عشق و محبت سرشار كنید و احساس دلپذیر رضایت از خویش را در دل بپرورانید، اطمینان‏ داشته باشید كه همه جا و همه كس را دوست داشتنى خواهید یافت. اگر تلاش شما به كسب شادمانى از وجود دیگران بیانجامد تلاشی بى‏اثر كرده‏اید و نفعى از آن نخواهید برد...
اگر كسى را دوست دارید و مطمئنید بدون او نمی توانید زندگى كنید، مطمئن باشید اگر به وصال هم برسید زندگى شاد و خوشى نخواهید داشت، زیرا واقعیت خود و دوستى با خویشتن را انكار كرده‏اید، اگر عشق و محبت و شادى و سرور را ازخود دریغ كنید از دیگران چه انتظارى دارید كه آنرا به شما ارزانى‏كنند؟
اگر عشق و شادى و صفا و آرامش و اعتدال را از دنیایى جز دنیاى درون خویش توقع داشته باشید به خطا رفته‏اید!
پیروزى آسان‏است/36

 

اغلب مردم، دیگران (و یا اتفاقات و پدیده‏هاى خارجى) را نقطه خشم و عصبانیت خود مى‏دانند. در حالی که دكتر وین دایر روانشناس‏ مشهور مى‏گوید: اگر پرتقالى را نصف كنید و نیمى از آن را بچلانید،آنچه از خود دارد، یعنى همان عصاره‏اش را بیرون مى‏ریزد. بنابراین اگر كسى ما را از كوره بدر كند و به عبارت بهتر بچلاند، خشم ما ظاهر مى‏شود و بیرون مى‏ریزد! خشم ما احساسى است كه سالها در ضمیر باطن ما ساكن بوده است و ما به‏طور ناخودآگاه بر آن سرپوش گذارده‏ایم. پس ‏باید بپذیریم كه این مردم نیستند كه ما را خشمگین مى‏كنند آنان تنها خشم نهفته در درون ما را تحریك مى‏كنند!
پیروزى آسان است/145

وقتى احساس بدى در مورد خود داریم، مایلیم آنرا از خود بیرون ‏بیندازیم و این مى‏تواند به اشكال گوناگون از قبیل: خوردن بیش ازاندازه، تصادف، بیمارى و... ظاهر شود و این الزاماً یك عمل هشیارانه‏ نیست، رفتارى كه با خود پیش مى‏گیریم، در تمام لحظات و به‏طور خود كار بازتاب میزان علاقه ما به خویش است.
از شاد زیستن/

ناپلئون گفته است:آنچه را كه با عشق و اشتیاق بخواهیم و دردستیابى به آن پافشارى كنیم بى‏تردید به دست خواهیم آورد.
توانگران چگونه مى‏اندیشند/31.هر كارى را كه در دست گرفتید كاملاً خود را در آن غوطه‏ورسازید . ایده‏ها، هوش، ذكاوت، آگاهى، درك، به كسانى داده مى‏شودكه با تمام وجود خود را در حرفه و یا هر كار سازنده‏اى غرق كنند، اگربخواهید براى كسب ایده‏هاى جدید مدت زمانى دست از تلاش‏ بردارید و به استراحت بپردازید بسیار راه بیهوده‏اى را پیموده‏اید... نابغه‏شدن 90% به تلاش بستگى دارد، براى اینكه در حرفه خود نابغه‏شوید خود را در آن غوطه‏ور سازید.
سنگ‏فرش هر خیابان از طلاست/61.كسانى در زندگى موفق هستند كه سماجت و استقامت ازخودشان نشان مى‏دهند، كسانى كه هرگز مأیوس نمى‏شوند و عادت به‏انجام كارهایى دارند كه دیگران از آنها مأیوس شده‏اند.
زندگى كنیم یا فقط زنده باشیم/53.

آیا تا كنون به برق چشمان دانشجویى كه كاملاً غرق مطالعه وتحصیل است توجه كرده‏اید؟ وجود این دانشجویان پرتو خاصى‏دارد، هر كسى كه كاملاً جذب كارى شود به همین گونه تابناك وپرجلا مى‏شود!
سنگ‏فرش هر خیابان از طلاست/117.تلاشهاى تردیدآمیز هرگز كسی را به درجات عالى نمى‏رساند،چند سال قبل، با یكى از اعضاى تیم مجارستان كه برنده مسابقات‏اروپایى شده بودند، مصاحبه‏اى صورت گرفت، یكى از خبرنگاران ازاین بازیكن درباره رمز موفقیتش سؤال كرد، او پاسخ داد هر وقت‏ فرصت كند توپ مى‏زند و وقتى توپ نمى‏زند درباره فوتبال صحبت‏مى‏كند و زمانى ‏كه درباره فوتبال صحبت نمى‏كند درباره آن فكرمى‏كند!.
سنگ‏فرش هر خیابان از طلاست/138.

 

ورشال دوبرا گفته است:مهم این است كه در هر لحظه بتوانیم‏ آنچه را كه هستیم قربانى آنچه را كه مى‏توانیم باشیم كنیم.
كرایسلر یكى از موسیقى‏دانان بزرگ، پس از اجراى یك برنامه، مخاطب یكى از حضار قرار گرفت:
آقاى كرایسلر، حاضر بودم نیمى از زندگى خود را بدهم تا بتوانم مثل شما ویلن ‏بزنم!
كرایسلر در پاسخ گفت:من هم همین كار را كردم !
زندگى كنیم یا فقط زنده باشیم/107.لائوتسه فیلسوف چینى م 500 ق.م‏:
طولانى‏ترین سفر هم بایك قدم آغاز مى‏شود.
زندگى كنیم یا فقط زنده‏باشیم/134این چه نیرو و قدرتى است؟ باور كنید نمى‏توانم بیان كنم! آنچه‏فقط مى‏توانم بگویم این است كه وقتى انسان در چنان حالت روحى ‏قرار مى‏گیرد، كه دقیقاً مى‏داند چه مى‏خواهد و از صمیم قلب مصمم‏است كه تا زمانیكه به خواسته خود نرسیده دست از تلاش برندارد، این توان و نیروى جادویى كه استقامت و پشتكار است در او ظاهرمى‏شود. الكساندر گراهام بل.
بهترین‏ها براى موفقیت/69